Fundacja Rodzice Dzieciom

Fundacja Rodzice Dzieciom jako nieformalna grupa działa już od roku 2011, kiedy to grono rodziców  wystawiło pierwszą bajkę sceniczną pt. „Księżniczka na ziarnku grochu”. Miała to być niespodzianka dla najmłodszych, z okazji Dnia Dziecka. Okazała się momentem decydującym dla zaangażowanych w życie środowiska rodziców, którzy od tej pory, przez 5 lat działali na polu kultury i edukacji spontanicznie, wkładając we wszystkie podejmowane przedsięwzięcia ogrom pracy, zaangażowania i serca.

Dzień 5 marca 2015 roku był dniem zarejestrowania Fundacji Rodzice Dzieciom, a tym samym nadania jej oficjalnego statusu organizacji pozarządowej. Od tego czasu, jako instytucja z osobowością prawną, Fundacja może startować w otwartych konkurach ofert, ubiegać się o środki w ramach grantów, jak również składając oferty projektowe, pozyskiwać środki na  działalność związaną z zadaniami statutowymi.

 DSC_0148 

Jednym z najważniejszych elementów działalności Fundacji jest wolontariacka praca z dziećmi i młodzieżą. Organizowanych jest szereg warsztatów artystycznych, podczas których uczestnicy realizują swoje pasje, poznają nowe techniki plastyczne (scrapbooking, decoupage, quilling), a także rozwijają się fizycznie i kształtują umysłowo.  Dziewczynki i chłopcy mają możliwość spotykania się z ciekawymi ludźmi, są edukowani  pod względem szeroko rozumianego bezpieczeństwa i zdrowia, działają na polu kulinarnymi, sportowym, a także angażują się w wiele, organizowanych przez Fundację przedsięwzięć, zwłaszcza w wakacje i czasie wolnym. Nie brakuje pięknych wycieczek, zarówno tych bliższych, górskich, jak i dalszych, nadmorskich.

DSC_0443

We współpracy i przy wsparciu finansowym Burmistrza Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna, Coca-Cola HBC, Stowarzyszenia Klucz Muszyński zrealizowana w ciągu ostatnich lat następujące projekty:

„Ożywmy wielkanocne palmy”, „Jasełka”,  „Wakacje budzą marzenia” „Bal Wszystkich Świętych”, „Wakacyjna akademia filmowa”, „Smacznie, zdrowo, kolorowo”, „Bezpieczne wakacje”, „Popradem płynie bajka”, „Z latem za rękę”. Każdy z projektów pozostawia nie tylko miłe wspomnienia, edukuje i kształtuje młode pokolenie, ucząc współpracy, życzliwości i działania w partnerstwie, ale także pozostawia trwałe elementy wspólnie wypracowanego dorobku.

DSC_1040

Kolejny, wyróżniający się element życia Fundacji to działalność  grupy teatralnej: „Rodzice Dzieciom”. Zapoczątkował on działanie rodziców na rzecz środowiska, ożywił kulturę amatorskiego przekazu scenicznego i stał się nieodzownym elementem istnienia Fundacji. Wystawiane bajki i widowiska sceniczne od lat integrują rodziców, a także wiernych sympatyków.

Od roku 2011 wystawiono: „Księżniczkę na ziarnku grochu”, „Jasełka”, Królewnę Śnieżkę i siedmiu krasnoludków”,  „Królewnę Śnieżkę”, „Baśń o dwunastu braciach miesiącach”, „Czerwonego Kapturka”, „Królową Śniegu”, „Pasję”, „Gościa oczekiwanego”, „ O królewnie, która 100 lat spała”, „Calineczkę”. Wystawiane bajki i sztuki spotykają się z ogromna sympatią widzów i integrują społeczeństwo lokalne. Grupa rozwija się artystycznie, uczestnicząc w profesjonalnych warsztatach teatralnych, a także licznych próbach.

 

 _DSC5905

Fundacja współpracuje z portalami informacyjnymi (Gość Tarnowski, Sądeczanin), Miejsko Gminnym Ośrodkiem Kultury w Muszynie, lokalną telewizją-Muszyna TV, Muzeum Regionalnym Państwa Muszyńskiego, Stowarzyszeniem Klucz Muszyński, korzysta także ze wsparcia rzeczowego i finansowego serdecznych sponsorów.

Szeroko rozumiana działalność Fundacji, a także współpraca z innymi organizacjami  i instytucjami nie tylko z terenu Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna  przyczynia się do promowania środowiska lokalnego w skali powiatu i regionu.

Działalność na polu oświaty odzwierciedliła się w założeniu Niepublicznego Przedszkola Językowo-Artystycznego Bajka w Muszynie.  To kolejne przedsięwzięcie, angażujące założycieli Fundacji Rodzice Dzieciom w pracę z najmłodszymi. Wykwalifikowana i serdeczna kadra pedagogiczna, przyjazne, bezpieczne i komfortowe miejsce, sprzyjające edukacji, zabawie, a także wypoczynkowi, spełnianie wymagań edukacyjnych, zgodnych z aktualną podstawa programową – to elementy, które świadczą nie tylko o dobrym klimacie, jakim powinno być otoczone dziecko, lecz również o właściwym przestrzeganiu norm,  godnym  rzetelnej placówki oświatowej.

Wszystkie kierunki działalności Fundacji Rodzice Dzieciom charakteryzuje ogrom serca i zaangażowania jej założycieli i członków. Ta siła do działania wypływa z serca i dobroci ludzi, którzy z pracy na rzecz innych odczuwają radość i satysfakcję.

 

adres: ul. Piłsudskiego 75, Muszyna
telefon: 798 344 622