Warsztaty świętojańskich wianków

Noc Świętojańska, zwana również Nocą Kupały jest starodawnym, słowiańskim świętem związanym z przesileniem letnim - czyli wypada w czasie najkrótszej nocy w roku. Zgodnie z tradycją, podczas tego święta dziewczęta pletły piękne wianki i puszczały je w nurt rzeki wraz z zapalonymi świecami - w zależności od tego, jak wianek popłynął - czy oddalił się od brzegu, czy został wyłowiony przez młodzieńca, tak rysowała się przyszłość właścicielki wianka...

Warsztaty zorganizowane były w ramach projektu "Tradycja Sercem Malowana" współfinansowanego przez Burmistrza Muszyny dra Jana Golbę, a poprowadzone przez Fundację Rodzice Dzieciom. Pięknie dziękujemy Rodzicom, którzy przynieśli do przedszkola pachnące, świeże kwiaty oraz pani Małgorzacie Rams za wspaniałe zajęcia artystyczne. Nasi podopieczni oprócz techniki plecenia wianków, poznawali nazwy popularnych kwiatów i roślin z naszych przydomowych ogródków. Po wakacjach kolejna odsłona projektu... już nie możemy się doczekać :)

Wszystkie dzieci, które wzięły udział w warsztatach otrzymają nagrody-niespodzianki podczas spotkania na zakończenie roku szkolnego 2019/2020. Serdecznie zapraszamy!

adres: ul. Piłsudskiego 75, Muszyna
telefon: 798 344 622